Poznajmy się

Natalia Peryga - fotografia ślubna

„Wybierz zawód, który kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.”

Konfucjusz

natalia_peryga

Nazywam się Natalia Peryga i jestem fotografem ślubnym

Ubóstwiam obrazy Salvadora Dalego, filmy Romana Polańskiego i Davida Lyncha, a Wasze zdjęcia retuszuję przy brzmieniach starego, dobrego rocka.

Kocham zwierzęta, podróże, góry i astronomię. Jestem szczęśliwą żoną Tadzia, najlepszego mężczyzny pod słońcem. Kilka pasji mamy wspólnych. Jesteśmy podróżnikami. Stąd zamiłowanie do sesji zagranicznych, na których zawsze jesteśmy razem.

Ale od początku.

Sztuka wypełniała moje życie od najmłodszych lat. Zaczęło się od rysunku, wierszy, filmów krótkometrażowych i malarstwa. Pierwszy obraz stworzyłam w wieku 5 lat. Zafascynowanie fotografią zaczęło się później – od poznania techniki „camera obscura”, gdzie zdjęcia wykonywałam na papierze światłoczułym np. za pomocą… walizki (ale nie bójcie się, na Wasz reportaż ślubny przybędę ze sprzętem fotograficznym Nikon).

Do dziś lubię nietuzinkowe zdjęcia i staram się, aby moje fotografie ślubne też takie były. Jeden z moich ostatnich projektów, to rentgenowskie zdjęcia ślubne, wykonane na błonie RTG (najczęściej detale ślubne, takie jak: obrączki, bukiet ślubny, czy buty ślubne).

Pierwszy album z moimi zdjęciami został wydany w 2008, ale zanim zaczęłam robić zdjęcia weselne myślałam o tym, aby nieść kaganek oświaty i nauczać sztuki w szkołach lub domach dziecka. Ukończyłam więc trzy kierunki studiów: pedagogikę, resocjalizację oraz grafikę. Uczyłam się także w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.

To właśnie wtedy poznałam tę najpiękniejszą dziedzinę, jaką jest fotografia ślubna. I wiecie co? Zakochałam się od pierwszego wejrzenia. To tu postanowiłam zostać i wciąż staram się tworzyć dla Was najpiękniejsze zdjęcia ślubne.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia

Od 2019 roku zaczęły się spełniać moje największe cele i marzenia fotograficzne! 🙂

Znalazłam się w TOP 1, czyli na 1. miejscu w Polsce, wśród fotografów ślubnych oraz

na 37. miejscu najbardziej utalentowanych fotografów ślubnych na świecie (WPE 2021):

Najlepsi fotografowie na świecie. Lista TOP 100

Za to zdjęcie rentgenowskie zdobyłam 1. miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii ślubnej na świecieWPPI – Wedding & Portrait Photographers International w Nowym Jorku w 2019 r., w kategorii: detale ślubne,

nagrodę Award Winner w konkursie ISPWP 2020 oraz

wyróżnienie Honorable Mention w równie prestiżowym konkursie Fearless 2021:

Nagrodzona została również praca, ukazująca bukiet ślubny i obrączki ślubne w promieniach rentgenowskich:

W 2020 r., w konkursie fotografii ślubnej: WPPI The Annual 16×20, w Las Vegas zdobyłam kilka nagród Silver Award, między innymi za zdjęcie nocne, w kategorii:

NOWOŻEŃCY RAZEM

Zdjęcie mojego autorstwa pojawiły się w jednym z najbardziej prestiżowych magazynów fotograficznych na świecie – Rangefinder, wydawanym w USA:

Zdjęcie pary młodej zdobyło 2. miejsce w konkursie WPE Second Half 2020:

Para młoda

Portret pany młodej i Award Winner w konkursie ISPWP

portret panny młodej w lustrze, w dniu ślubu

Otrzymałam także nagrody SILVER AWARD – konkurs zdjęć ślubnych WPPI Second Half. Te fotografie zdobyły także nagrody SILVER w konkursie WPE The Annual. Oto dwa z nich:

W innym, ogólnoświatowym konkursie fotografii ślubnejWPE – zajęłam:


Nagroda SILVER AWARD WPE, w kategorii: FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY:

Tym samym uzyskałam tytuł PROFESSIONAL OF WPE:

Tytuł Natalia Peryga Professiolnal of WPE Paris

Krótki filmik z rozdania nagród WPE ANNUAL FINAL 2020:

Ukazał się również katalog NAJLEPSZE ZDJĘCIA ORAZ FOTOGRAFOWIE 2019, gdzie umieszczono dwie fotografie ślubne mojego autorstwa:


W konkursie  WPPI The Annual 16×20, w Las Vegas, nagroda Silver Award w kategorii:

ŚLUB WSPÓŁCZESNY


Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam TU, a potem na kawę, gdzie porozmawiamy o Waszym najpiękniejszym dniu. Dniu Waszego ślubu 🙂

Tymczasem zapraszam do oglądnięcia moich poprzednich zdjęć ślubnych

oraz opinii od moich poprzednich klientów.

Opinie moich klientów:

FOTOGRAF ŚLUBNY WROCŁAW, FOTOGRAFIA ŚLUBNA LEGNICA, KATOWICE, KRAKÓW,