Ślub i wesele w stylu slow

27.11.2020

Wesele w stylu slow

Środek lata. Upał. Pośrodku pola stał Stary Folwark. Bezchmurne, błękitne niebo otaczało zabytkowy spichlerz. Wszechobecny zapach róż zdawał się spowijać budynek z każdej strony. Z półokrągłego okna ich sypialni rozpościerał się sielankowy widok na piękny, zabytkowy pałac.

Tego dnia pewna para młoda będzie tu mieć swoje wspaniałe wesele w stylu slow.

Nadia i Andrzej, to jedna z gorętszych par, jakie poznałam tego roku. Ich spontaniczna, narzeczeńska sesja intymna na chwilę przed ślubem, była pełna miłości i namiętności. I do tego te tatuaże… uwielbiam fotografować pary młode z tatuażami! Ona: kwintesencja kobiecości i zmysłowości. Idealna figura, hollywoodzki uśmiech, blond włosy, duże, zielone oczy. Ale przede wszystkim kobieta pełna serdeczności, ciepła i miłości – wymarzona panna młoda dla każdego mężczyzny. On: męski, przystojny, dobrze zbudowany. To jeden z tych mężczyzn do których od razu czuje się duży respekt. Był pewny siebie, zdecydowany, wiedział czego chce. Oboje wiedzieli czego chcą. Chcą być razem już na zawsze. A wszystko to musi być dokładnie w ich stylu, odmienne od utartych schematów, niespieszne, bez napiętego planu i grafiku. Musi to być ślub i wesele w stylu slow.

Wesele w leśnym stylu

Kiedy przyszła para młoda powiedziała, że będą mieli ślub i wesele w stylu leśnym, spodobało mi się to. Ślub w lesie bukowym, dookoła drzewa, wesele bez stresu w stylu slow, zieleń wokół sali, lasek, okrągłe stoły weselne ozdobione leśnymi dekoracjami, gałęzie sosny i inne dekoracje leśne na sali. Do tego rodzice otrzymali słoje z lasem jako podziękowania dla rodziców. Wszystko to wpisuje się w tak piękny leśny styl wesela i ślubu.

Obrączki z meteorytu i białego złota

Nadia i Andrzej wybrali nietypowe obrączki ślubne. Wyjątkowe, artystyczne i ze swojego projektu. Takie, które zrobiły na mnie jak dotąd największe wrażenie. Były to bowiem obrączki z meteorytu i białego złota. Niezwykłe obrączki na ślub! Aby wszystko wpisywało się w leśny styl wesela, dekoracją było drewniane pudełko na obrączki wypełnione mchem.

Ślub w Lasku Bukowym

Ślub odbył się w niezwykle urokliwym miejscu. Tym miejscem był umieszczony wśród przyrody, zachwycający swym wyglądem, zabytkowy kościół w Lesie Bukowym. To kameralny kościółek pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli w Trzebnicy. Właśnie tu odbył się ich piękny ślub – ślub w Lasku Bukowym.

Para młoda przyjechała do niego prywatnym samochodem. Był to zabytkowy Mustang do ślubu z 1972, ale używali go też na co dzień.

Kiedy weszli do kościoła, goście już czekali. Sympatyczny ksiądz swoim humorem rozluźniał atmosferę. Zniecierpliwieni Nadia i Andrzej spoglądają na siebie. To już. Nadszedł ten najpiękniejszy moment. Wzniosłość chwili dopełniała harfa i skrzypce na ślubie. Zakochani, przed ołtarzem przysięgli sobie miłość do końca życia!

Wesele w Starym Folwarku w Machnicach w stylu slow

Jako miejsce na wesele w okolicach Wrocławia wybrali malowniczy, otoczony dużym parkiem, pełny zieleni, zespół pałacowy z pierwszej połowy XIX w.: Stary Folwark by Machnice koło Trzebnicy. Murowany, zabytkowy pałac z portykiem zbudowany w stylu klasycystycznym. Obok znajduje się zabytkowy spichlerz. Cały kompleks, to około 300 hektarów przyrody: łąk, pól, młodych, świerkowych lasów otoczonych Wzgórzami Trzebnickimi. To idealnie miejsce na Dolnym Śląsku na wesele w stylu slow.

Przygotowania do ślubu takie jak: makijaż ślubny, fryzura, zakładanie sukni ślubnej, upinanie welonu, czy zakładanie garnituru również się odbywały w tym pięknym miejscu.

Przyjęcie slow wedding

Całe przyjęcie weselne przebiegało w przyjacielskiej atmosferze. Najpierw odbył się pierwszy taniec w rytmie tanga. W ich wykonaniu wyglądał bardzo zmysłowo. Karykaturzysta na weselu rysował zabawne portrety każdemu z gości. Jednak największą wartość miały długie rozmowy na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Bo przecież właśnie to jest najważniejsze. Wspaniała Ola Turoń, znana z programu TVP 2 „The Voice Of Poland”, swoim doskonałym głosem umilała czas spędzony z najbliższymi. Były też niestandardowe oczepiny. Oczywiście goście świetnie się bawili, tańczyli i śpiewali, ale nie to miało największe znaczenie.

To było wyjątkowe przyjęcie slow wedding – bez narzuconego schematu, bez sztampowego „gorzko, gorzko” i „ona temu winna” – akurat wtedy, kiedy para młoda ma w ustach schabowego 😉

Sala weselna: Stary Folwark by Machnice

Ślub: Kościół w Lesie Bukowym

Suknia, welon, biżuteria: Agnieszka Światły

Buty ślubne – panna młoda: Agnieszka Światły

Garnitur i spinki: Diuk

Buty ślubne – pan młody: Kazar

Muzyka: Ola Turoń z zespołem Lime

Kamerzysta: Visualnie

Bukiet ślubny i dekoracje sali: Pracownia Niebieskie Drzwi

Makijaż: Aleksandra Busz

Fryzura: Pani Fryzurka

panna_mloda

slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding

slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding Rzut slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding przygotowania_panny_mlodej slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding pan-mlody_zakładanie-garnituru slub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingperfumyslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding

slub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingslub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding

slub_i_wesele_w_stylu_slow_weddingWyjscie_z_kosciola_pary_mlodej slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding 57 slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding 58 slub_i_wesele_w_stylu_slow_wedding 59 slodki_stol dekoracje_slubne_wino roza_slub

Rzut_krawatem_oczepiny


Wesele w lesie | Leśna przystań

Ślub i wesele w Legnicy | Sala Napoleońska

Ślub plenerowy w Zgorzelcu